PASTY DO ZĘBÓW NIE TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH (2)

W dzisiejszym artykule przedstawię kilka past do zębów które są stosunkowo łatwe do nabycia oraz nie testowane na zwierzętach.

Przede wszystkim należy dokładnie czytać napisy na pastach i szukać jednego z poniżej podanych logo.

Poniżej kilka past do zębów dostępnych w naszych aptekach, lub  sklepach z naturalną żywnością, czy ewentualnie przez Internet.

Druide jest firmą kanadyjską, która produkuje wyłącznie produkty nie testowane na zwierzętach i naturalne. Jch produkty są bez fluoru, bez parabenów, bez nanocząsteczek, bez glutenu, bez cukru, bez OGM. Zawierają natomiast olejki organiczne  roślinne: cytrynowe, miętowe i inne, które odświeżają środowisko jamy ustnej. Jak podaje producent, wyciąg z organicznego bambusa ma wzmacniać i remineralizować szkliwo. Produkty i opakowania tej firmy ulegają całkowicie biodegradacji i są bezpieczne dla środowiska.

Green Beaver jest pastą do zębów o różnych samakach, produkowaną przez firmę kanadyjską. Są one produkowane na bazie roślin i minerałów. Nie zawierają fluoru, żadnych syntetycznych barwników, ani aromatów, parabenów, konserwantów, EDTA, SLS, detergentów ani żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia. Zawierają natomiast  Xylitol, który zapobiega próchnicy zębów, oraz leczniczo działający olejek z drzewa herbacianego (Tea Tree oil).

Pasta  firmy Tom's of Maine produkowana jest również bez testów na zwierzętach. 

Podobnie jak firm: Arbonne i Kiss My Face. 

Trudno jest znależć dla siebie idelaną pastę do zębów. Niestety wiele firm produkujących bardzo dobre i lecznicze pasty nadal je testuje na zwierzętach. Musimy pamiętać, że większość leków które zażywamy były, czy nadal są testowane w ten sposób. Jeśli będziemy częściej wybierać produkty z podanymi powyżej logo może to zmusi inne firmy do zaniechania tych okrutnych praktyk.


 
 
. Dr Izabella Żaczkiewicz
 

ARCHIWUM FELIETONÓW

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM Z FACEBOOKA
 


 

 


BIULETYN POLONIJNY, Postal Box 13, Montreal, Qc H3X 3T3, Canada; Tel: (514) 336-8383 fax: (514) 336-7636, 
Miesięcznik rozprowadzany bezpłatnie wśród Polonii zamieszkującej obszar Montrealu i Ottawy. Wszelkie prawa zastrzeżone.