TRZY NOWE ZAWODY DODANE DO PROGRAMU ZWIĄZANEGO Z GLOBALNYM TALENTENTEM

Rząd Kanadyjski obchodził niedawno rocznicę swojego innowacyjnego programu związanego z pozyskiwaniem globalnego talentu. Po raz pierwszy program wystartował w lipcu 2017 roku, jako 24 miesięczny pilotażowy projekt podłączony pod kanadyjski program dla wykwalifikowanych pracowników zagranicznych (ang. Temporary Foreign Worker Program). Docelowo ma on poprawić  dostęp kanadyjskich pracodawców do wysoce wykwalifikowanych profesjonalistów z zagranicy. Do listy zawodów poszukiwanych dołączyły trzy nowe pozycje: kierownicy działu inżynieryjnego (ang. engineering managers), kierownicy działów architektonicznego i naukowego (ang. architecture and science managers), oraz matematycy i statystycy (mathematicians and statisticians).

Jednocześnie, usunięto pozycję elektrycznych i elektronicznych techników i technologów (ang. electrical and eletronics technicians and technologists) z listy zawodów poszukiwanych, w związku z obecnie zmieniającą się sytuacją na rynku pracy.

Na ten moment, lista zawodów poszukiwanych liczy 13 pozycji. 

Ponadto, rząd zrewidował wymogi dla productentów, technicznych, kreatywnych i artystycznych kierowników, dla kierowników projektów związanych z efektami wizualnymi oraz grami komputerowymi, a także dla projektantów platform cyfrowych, tak by jeszcze lepiej odpowiadały obecnym wymaganiom pracodawców i rynkowi pracy.
Zmiany zawierają również zmniejszenie wymogu lat pracy z 5-ciu na 3 lata. 

Program talentu glabalnego udostępnia kanadyjskim pracodawcom dwie kategorie:

 - Kategoria A: dla szybko rozwijających się firm, które mogą zademonstrować potrzebę posiadania wysoce wykwalifikowanej kadry z zagranicy, i które zostały zreferowane do programu przez jednego z akredytowanych partnerów.
 - Kategoria B: dla pracodawców, którzy poszukują wysoce wykwalifikowanych pracowników na jedną z pozycji dostępnych ze specjalnej listy zawodów, na które nie ma dostatecznej liczby pracowników na rodzimym rynku pracy. 

Jednym z benefitów programu jest bardzo szybki okres procesowania podań - do 10 dni roboczych. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wspomnianym programem, lub posiadają pracodawcę poszukującego pracowników zagranicznych na wyspecjalizowane pozycje, prosimy o kontakt z naszym biurem. Przeanalizujemy Państwa sytuację i pomożemy zająć się procesem od strony formalnej.
 
 
. Maria Krajewska,  licencjonowany konsultant imigracyjny, członek ICCRC

ARCHIWUM FELIETONÓW

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM Z FACEBOOKA
 


 

 


BIULETYN POLONIJNY, Postal Box 13, Montreal, Qc H3X 3T3, Canada; Tel: (514) 336-8383 fax: (514) 336-7636, 
Miesięcznik rozprowadzany bezpłatnie wśród Polonii zamieszkującej obszar Montrealu i Ottawy. Wszelkie prawa zastrzeżone.