PROWINCJA ONTARIO WYDAJE KOLEJNE ZAPROSZENIA W SYSTEMIE EXPRESS ENTRY

Prowincja Ontario wysłała nowe zaproszenia kandydatom znajdującym się w puli Express Entry. Zaproszone osoby znajdowały się w kategorii wykwalifikowanych rzemieślników (ang. skilled trades) lub francuskojęzycznych pracowników wykwalifikowanych (ang. french-speaking skilled workers).

Nowa runda zaproszeń odbyła się pomiędzy 9 a 10 maja i była szóstą z kolei, którą prowincja przeprowadziła od końca marca bieżącego roku. 

Urząd Prowincjonalny Ontario ogłosił, iż 48 kandydatów zostało zaproszonych w tej rundzie z programu dla wykwalifikowanych rzemieślników. Wybrane osoby posiadały swój profil w puli pomiędzy 01 stycznia 2018 roku a 09 maja 2018. 

Kolejnych 18 osób zostało zaproszonych przez program dla francuskojęzycznych pracowników wykwalifikowanych. Osoby te również miały swój profil w puli od początku tego roku do dnia 10 maja 2018. 

Warto wspomnieć, iż losowanie nie wymagało żadnej minimalnej liczby punktów do otrzymania zaproszenia. 
Od początku 2018 roku, Prowincja Ontario wydała łącznie 652 zaproszenia do złożenia podania o nominację prowincjonalną dla kandydatów będących wykwalifikowanymi rzemieślnikami, oraz 438 dla francuskojęzycznych pracowników.

Prowincja wydała również 2,587 zaproszeń do złożenia aplikacji przez kategorię związaną z ludzkim kapitałem (ang. Human Capital Priorities Stream). Urząd prowincjonalny zapowiedział dalszą wysyłkę zaproszeń kwalifikującym się aplikantom w nadchodzących, regularnych turach losowania. 

Warto zauważyć, że otrzymanie nominacji prowincjonalnej w systemie Express Entry daje kandydatom 600 punktów, a to praktycznie gwarantuje otrzymanie zaproszenia do złożenia podania o pobyt stały w następnej turze losowań. 
Zanim jednak punkty zostaną przyznane, kwalifikujący się kandydaci muszą zostać formalnie przeprocesowani i zaakceptowani przez prowincję. Na złożenie kompletu dokumentów do urzędu prowincjonalnego mają 45 dni od dnia otrzymania zaproszenia (ang. Notification of Interest). 

Jeśli mają Państwo w planach założenie profilu i wysłanie swojej kandydatury w powyższym programie, zachęcam do kontaktu z naszym biurem. Kompleksowo przeanalizujemy Państwa sytuację, doradzimy jaka ścieżka będzie odpowiednia i zajmiemy się wszelkimi formalnościami.
 
 
. Maria Krajewska,  licencjonowany konsultant imigracyjny, członek ICCRC

ARCHIWUM FELIETONÓW

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM Z FACEBOOKA
 


 

 


BIULETYN POLONIJNY, Postal Box 13, Montreal, Qc H3X 3T3, Canada; Tel: (514) 336-8383 fax: (514) 336-7636, 
Miesięcznik rozprowadzany bezpłatnie wśród Polonii zamieszkującej obszar Montrealu i Ottawy. Wszelkie prawa zastrzeżone.