DENTYSTA-SADYSTA (7)

Następnego wynalazku dokonano nie przez dentystę ale dla dentystów.

W Japonii zbudowano robota hominida, który pomoże początkującym stomatologom oswoić się ze specyfiką przyszłego zawodu. Dokonali tego specjaliści z firmy Tmsuk Co, budującej roboty, oraz naukowcy z Uniwersytetu Sewa. W Tokio zaprezentowali swój wynalazek. Robot ten ma twarz młodej Japonki . Nazwano go Hanako Showa. Potrafi on zareagować na każde nieprawidłowe działanie przyszłego dentysty. Robot może krzyknąć lub zakasłać jak człowiek, a w razie potrzeby kiwnąć głową aby zwrócić na siebie uwagę. Podobnie jak osoba zmęczona długim siedzeniem na fotelu z szeroko otwartymi ustami, robot daje znać stażyście że jego cierpliwość została wyczerpana. Program przewiduje że w takim momencie Hanako Sewa po prostu zaciśnie zęby jak to czynią niektórzy pacjenci gabinetów stomatologicznych.

Dzięki Bogu moje szkolenie dentystyczne odbywało się na dobrych i cierpliwych, prawdziwych i żywych ludziach którzy nie zaciskali zębów podczas zabiegów. Pozwoliło mi to na zachowanie zdrowych palców koniecznych do pracy.
 
 
. Dr Izabella Żaczkiewicz
 

ARCHIWUM FELIETONÓW

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM Z FACEBOOKA
 


 

 


BIULETYN POLONIJNY, Postal Box 13, Montreal, Qc H3X 2T7, Canada; Tel: (514) 336-8383 fax: (514) 336-7636, 
Miesięcznik rozprowadzany bezpłatnie wśród Polonii zamieszkującej obszar Montrealu i Ottawy. Wszelkie prawa zastrzeżone.