DENTYSTA-SADYSTA (8)

Na koniec ciekawostka dentystyczna.

Szalony dentysta kolekcjonował zęby swych sławnych pacjentów. W swoim domu ma ponoć skrytkę, w której trzyma zęby największych sław tego świata. Co kryje się w tej osobliwej zębowej komnacie? Dr. Bill Dorfman to do niedawna ulubiony dentysta hollywoodzkich gwiazd. Nie wiadomo czy nim pozostanie, bo nie jest pewne czy gwiazdy mu wybaczą to co zrobił. Ten wiecznie uśmiechnięty stomatolog uświetnia, niczym gwiazda filmowa, swymi występami wiele popularnych w Stanach produkcji telewizyjnych jak "Extreme Makover" czy "The Doctors". Najwięcej jednak rozgłosu przyniosło mu szokujące wyznanie jakiego dokonał dla reporterów TMZ.com. Otóż z właściwym sobie czarem, Dorfman powiedział dziennikarzom, że po wyrwaniu zębów niektórych znanych ludzi nie wyrzuca ich tylko dołącza do swojej wielkiej kolekcji. W gabinecie jego gościło wiele sławnych osób. Pomyślał sobie, że można na tym zarobić sprzedając takie zęby na aukcji np: eBayu. Uważa, że nie ma w tym nic nieetycznego, bo za każdym razem po ekstrakcji pyta pacjenta czy chce zabrać wyrwany ząb. Na ogół ludzie odmawiają.

Dr Dorfman nie chciał ujawnić, która z gwiazd zostawiła u niego swe zęby, jest zobowiązany tajemnicą lekarską. Przypuszcza się, że już wkrótce na internetowych przetargach pojawią się zęby sławnych ludzi do kupienia, do kolekcjonowania. Paparazzi wyznali, że widywali następujące osoby wchodzące do ekskluzywnego gabinetu dr. Billa Dorfmana, jak: Lindsay Lohan, Jessica Simpson, Usher, Anne Hathaway, czy Eva Longoria i Ozzy Osbourne. Czy jeszcze tam wrócą?

Prawdpodobnie dr. Dorfman będzie musiał pożegnać się z praktyką a przynajmniej w takiej formie jak dotychczas. Gwiazdom zdecydowanie nie podobały się wyznania sławnego dentysty, ponieważ przestraszony Dorfman już w dzień po wyznaniu, kajał się w mediach, twierdząc, że był to tylko niewinny żart. Czy mu uwierzono?

Nie wiadomo z czego będzie musiał się utrzymywać w przyszłości dr. Dorfman. Czy Gwiazdy do niego wrócą, czy będzie musiał drogo sprzedawać wyrwane zęby?

Najdroższym zębem świata jest prawdopodobnie ząb Izaaka Newtona zakupiony przez pewnego arystokratę w 1816 roku za sumę 760 funtów. Człowiek ten kazał go oprawić w pierścień.
 
 
. Dr Izabella Żaczkiewicz
 

ARCHIWUM FELIETONÓW

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM Z FACEBOOKA
 


 

 


BIULETYN POLONIJNY, Postal Box 13, Montreal, Qc H3X 2T7, Canada; Tel: (514) 336-8383 fax: (514) 336-7636, 
Miesięcznik rozprowadzany bezpłatnie wśród Polonii zamieszkującej obszar Montrealu i Ottawy. Wszelkie prawa zastrzeżone.