ZĄB JOHNA LENNONA

Dr M. Zuk, o któm pisałam w poprzednim miesiącu, jest w posiadaniu innej dentystycznej relikwii. W listopadzie 2011 roku wylicytował za ponad 30 tysięcy dolarów US, ząb zmarłego tragicznie Johna Lennona.

Właścicielką zęba była córka, opiekunki domu Johna Lennona w Survey, Dot Jarlett. Piosenkarz podarował swojej gosposi ten nietypowy prezent w latach 60-tych. Jej rodzina przechowywała go przez wiele lat. Ostatecznie wystawiono go na aukcję.

Na zdjęciu poniżej zepsuty ząb Lennona.

Swój cenny nabytek dr. M.Zuk wysłał do Penn State University gdzie naukowcy będą próbowali odtworzyć kod genetyczny Lennona. W Kanadzie od 2004 roku zakazane jest klonowanie ludzi, dlatego dentysta próbuje szczęścia w USA. Wszyscy zainteresowani mogą śledzić cały proces na internecie JohnLennonTooth.com. Dr M. Zuk posiada również w swej kolekcji mleczny ząb syna J.Lennona.

Dr M. Zuk  twierdzi że sobowtór Lennona będzie wyglądał identycznie jak John i kiedyś można będzie pójść na jego koncert. Kanadyjski dentysta jest zafascynowamany możliwością dokonania czegoś pionierskiego w dziedzinie nauki. Chce przejść do historii jako pierwsza osoba, która stworzyła duplikat człowieka.

Nie wszyscy jednak podzielają tak odważne podejście do nauki. Na razie nie ma na klonowanie człowieka wystarczająco subtelnej technologii, przepisów prawnych, ani odpowiednich narzędzi. Wreszcie powinniśmy zadać sobie pytanie z jakich powodów to robić? Inżynieria genetyczna, od sklonowania owcy Dolly w 1996 roku , rozwinęła się ogromnie. Być może pierwszą kopią człowieka będzie sławny John Lennon. Swoją opinię w tej sprawie ma wkrótce wyrazić wdowa po artście Yoko Ono.
 
 
. Dr Izabella Żaczkiewicz
 

ARCHIWUM FELIETONÓW

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM Z FACEBOOKA
 


 

 


BIULETYN POLONIJNY, Postal Box 13, Montreal, Qc H3X 2T7, Canada; Tel: (514) 336-8383 fax: (514) 336-7636, 
Miesięcznik rozprowadzany bezpłatnie wśród Polonii zamieszkującej obszar Montrealu i Ottawy. Wszelkie prawa zastrzeżone.