PROGRAM SPONSOROWANIA RODZICÓW I DZIADKÓW PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PONOWNEGO OTWARCIA 
W 2016 ROKU

Otwarcie niezwykle popularnego programu imigracyjnego, umożliwiającego sponsorowanie najbliższych członków rodziny tj. rodziców i dziadków planowane jest na styczeń 2016 roku. Przewiduje się, że okres przyjmowania kompletnych aplikacji będzie jeszcze krótszy niż w poprzedniej edycji. Jest to jeden 
z najbardziej konkurencyjnych programów imigracyjnych.

Program w nowej zmienionej formule otworzono po raz pierwszy w 2014 roku po trzyletniej przerwie. 

W 2014 roku program osiągnął maksymalną liczbę aplikacji tj. 5,000 w przeciągu 3 tygodni, natomiast 
rok później w przeciągu kilku dni. Szacuje się, że przyszłoroczna edycja osiągnie dozwoloną liczbę podań w jeszcze szybszym tempie. 

Urząd Imigracyjny (ang. Citizenship and Immigration Canada, CIC) potwierdził, że przyszłoroczna edycja ruszy w styczniu 2016 roku. Nie wspomniano jednak czy kryteria obowiązujące w zeszłym roku pozostaną bez zmian. 
Z powodu ekstremalnej konkurencyjności zaleca się aby osoby zainteresowane sponsorowaniem swoich najbliższych nie odkładały sprawy na ostatnią chwilę. Bardzo ważne jest by aplikacja była przygotowana bezbłędnie i spełniała wszystkie wymogi formalne. W tym celu polecam skonsultować się ze specjalistą i wcześniej omówić wszystkie wymagania. 

Osoba chcąca sponsorować swoich najbliższych musi spełniać następujące kryteria:
- być kanadyjskim obywatelem lub stałym rezydentem
- być pełnoletnia (powyżej 18 roku życia)
- spełniać wymóg minimalnego dochodu na rodzinę
- zobowiązać się do zapewnienia finansowego wsparcia dla osoby sponsorowanej przez okres od trzech do dziesięciu lat (w zależności od wieku i relacji) od momentu uzyskania stałego pobytu

Osoba sponsorowana i sponsor muszą podpisać umowę - zobowiązanie zapewnieniające udzielenie pomocy materialnej lub finansowej w razie zajścia takiej potrzeby. Umowa również zobowiązuje osobę sponsorowaną do podjęcia wszelkich kroków aby utrzymywać się samodzielnie. Osoby mieszkające w prowincji Quebec muszą podpisać takowe zobowiązanie z prowincją. 

Drugą możliwością na sprowadzenie rodziców lub dziadków do Kanady jest załatwienie tzw. Super Wizy. Nie daje ona możliwości otrzymania stałego pobytu ale pozwala rodzicom na otrzymanie długoterminowej wizy wielokrotnego wjazdu do Kanady aby pozostawać z rodziną jako wizytor. 

Osobom chcącym maksymalnie zwiększyć swoje szanse zalecam kontakt z naszym biurem już dziś. Profesjonalnie ocenimy i przygotujemy podanie tak aby spełniało wszelkie wymogi formalne.
 
 
. Maria Krajewska,  licencjonowany konsultant imigracyjny, członek ICCRC

ARCHIWUM FELIETONÓW

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM Z FACEBOOKA
 


 

 


BIULETYN POLONIJNY, Postal Box 13, Montreal, Qc H3X 2T7, Canada; Tel: (514) 336-8383 fax: (514) 336-7636, 
Miesięcznik rozprowadzany bezpłatnie wśród Polonii zamieszkującej obszar Montrealu i Ottawy. Wszelkie prawa zastrzeżone.